La sala gran de l'Espai l'Amistat va ser l'escenari de la festa de l'Esport Premianenc, durant la qual es va fer un reconeixement als esportistes que durant la passada temporada han estat campions de les seves modalitats o han destacat per la seva trajectòria o implicació.
L'acte, que va comptar amb la presència de l'alcalde Miquel Buch i diversos regidors del consistori, entre ells el regidor d'esports, Jordi Tomàs.
PREMIS ESPECIALS:
Anna Carbó
Jugadora bàsquet
Alan Alcazar
Gimnàs Taekwondo Avellaneda
Equip Senior Femení secció rem
Club Nàutic
HUKUTSU DOJO:
Naim Martinez
Campió Open Nacional Infantil Kyokushin Karate
Ainhoa Rodríguez
Campiona Open Nacional Infantil Kyokushin Karate
Cristina Guerrero
Sots-Campiona Open Nacional Infantil Kyokushin Karate
Lía Montero
3a Classificada Campionat Nacional Kyokushin Karate 14-15 anys kumite
Eduard Giner
3r Classificat Campionat Nacional Kyokushin Karate Kumite sènior
Sara Pons
3a Classificada Copa Seishin Kyokushin Karate 10-11 anys kumite
Núria Verdugo
3a Classificada Copa Seishin Kyokushin Karate 10-11 anys kumite
Mabel Castillo
Campiona Copa Seishin Kyokushin Karate 12-13 anys Kumite
Xavier Vila
Campió Copa Seishin Kyokushin Karate sènior kumite
CLUB NATACIÓ PREMIÀ:
Joana Krause
3a Classificada Catalunya 200 lliures
Elisabet Aguilar
Sots-Campiona Espanya Júnior 200 braça
Júlia Erra
3a Classificada Catalunya Júnior 100 Papallona
Jose León
3r Classificat Catalunya Junior 50 i 100 Papallona
Gonzalo Vilches
3r Classificat Catalunya Aleví 200 Braça
Pol Domènech Adell
3r Classificat Catalunya Junior 50 Papallona
Akira Matsuyama
Sots-Campió Catalunya Junior 200 Estils
CLUB ESCACS PREMIÀ:
Equip Club Escacs Premià
Ascens a Primera Provincial de Barcelona
CLUB PATÍ PREMIÀ:
Miriam Boguña
Campiona Copa Catalana Iniciació-C
BTT PREMIÀ:
Àlex Martín
Campió d'Espanya i Catalunya BTT Cadet
David Parrondo
Campió de Catalunya de pista BTT
Adrian Ramirez
Sots-Campió Catalunya Aleví
COMISSIÓ DE L'ESPORT ESCOLAR:
Equip Infantil mixt voleibol Escola El Pilar
Sots-Campió de Catalunya
AGRUPACIÓ BÀSQUET PREMIÀ:
Equip Sènior Femení AB Premià
Pel seu ascens a 1a Catalana
CLUB ESPORTIU PREMIÀ:
Equip Aleví B
Pel seu ascens a 2a Divisió
Equip Aleví E
Pel seu ascens a 1a Divisió
CLUB TENNIS PREMIÀ:
Equip Cadet Masculí
Sots-Campió Catalunya categoria argent
GIMNÀS TAEKWONDO AVELLANEDA:
Aleix Apreciado
Sots-Campió Catalunya Infantil
Andrea Moreno
3r Classificada Catalunya Infantil
Andrea Cervetto
Sots-Campiona Catalunya Infantil
Arnau Lopez
Sots-Campió Catalunya Infantil
Oscar Molina
3r Classificat Catalunya Infantil
Jad Alkassir
Sots-Campió Catalunya Infantil
Ismael Fettouh
3r Classificat Catalunya Infantil
Irene Martin
3a Classificada Catalunya Infantil
Sergi Peña
Sots-Campió Catalunya Infantil
Daniel Gomez
3r Classificat Catalunya Infantil
Marc Moragas
Campió Catalunya Infantil
Hugo Muñoz
Campió Catalunya Infantil
Gonzalo Planas
Sots-Campió Catalunya Infantil
Mireia Rodriguez
3r Classificada Catalunya Infantil
Raúl Santamaría
Sots-Campió Espanya Precadet
Patricia Avellaneda
Sots-Campiona Espanya Precadet
Mar Garcia
Campiona Catalunya Precadet
Nereida Candido
3r Classificada Catalunya Cadet
Aleix Borrás
Campió Catalunya Cadet
Pep Díaz
Campió Espanya Cadet
Jan Diaz
Sots-Campió Open Internacional Espanya Cadet
Claudia Roman
3r Classificada Catalunya Cadet
Guillem Garcia Moreno
3r Classificat Espanya Precadet
Carla Moragas
Campiona Catalunya Cadet
Vanina Gil
Campiona Catalunya Cadet
Dídac Sitjas
Campió Catalunya Cadet
David Aguilar
Sots-Campió Catalunya Júnior
Aina Requena
Campió Catalunya Júnior
Ian Alvarez
Campió Catalunya Absolut
Thomas Güell
3r Classificat d'Espanya Sots-21
Marc Izaga
3r Classificat Catalunya Júnior
Montse Fernández
Campió Catalunya Sots-21
Xavi Caballero
Campió Catalunya Universitari
Bryan Alcázar
3r Classificat Espanya Sots-21
Toni Avellaneda
Campió d'Espanya Hapkido
Yaiza Sanchez
3a Classificada Catalunya Sènior